(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A6 (Nr 6471910)

Audi A6
Waga Sztuk:
Audi A6 4F/C6 (2004 - 2008) Allroad quattro Familiar 5-Puertas
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1955 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1955 kg
Dystans: 2749 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 wrz 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, București

Od 6 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.