Audi A6 (Nr 6489494)

Audi A6
Waga Sztuk:
Audi A6 4B/C5 (1997 - 2001) Sedan
Długość
479 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1725 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1725 kg
Dystans: 1042 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Hanau

Od 27 wrz 2020 do 4 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Kielce

Od 27 wrz 2020 do 15 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.