Audi A6 (Nr 6507671)

Audi A6
Waga Sztuk:
Audi A6 4F/C6 (2004 - 2008) Allroad quattro Familiar 5-Puertas
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
151 cm
ok. 1955 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1955 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 12 paź 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Panama, Provincia De Panamá, Panama

Od 20 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.