(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

AUDI A6 2,4 (Nr 4698712)

Marka i model:

AUDI A 6 2.4V

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 862.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Lüdersfeld

Od 13 sie 2019 do 24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.