(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi a6 c4 (Nr 5280250)

Audi a6 c4

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 986.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Elda

7 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Vigo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.