(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 16:47

audi a6 c5

(Nr 2114460)
audi a6 c5

Marka i model:

Audi a6

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 999.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

An der Fuhr 4, Konraderhof, 50997, Niemcy

Od 26 paź 2017 do 27 paź 2017

Adres i termin dostawy

Szadek, 98-240, Polska

Od 27 paź 2017 do 28 paź 2017