(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

AUDI A6 c5 (Nr 4541217)

AUDI A6 c5

Marka i model:

Audi A6 c5

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 875.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Baden-Württemberg, Stödtlen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Chrzanów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.