(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi A6 Hatchback (Nr 4929098)

Audi A6 Hatchback

Marka i model:

Audi A6 Hatchback

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 942.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Mayo, Westport

Od 31 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Bretagne, Brest

Od 15 wrz 2019 do 22 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.