(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 11:28

Audi A6, jeżdżący, nie odpala.

(Nr 2334580)
Audi A6, jeżdżący, nie odpala.

Marka i model:

Audi A6

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 318.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Żary, 68-200, Polska

Od 30 sty 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Turek, 62-700, Polska

Od 5 lut 2018 do 6 lut 2018