Audi a6 kombi (Nr 6123650)

Audi a6 kombi

Marka i model:

Audi a6 kombi

Waga w kg (łączna):

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1678.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Sztokholm

Od 30 maj 2020 do 20 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

30 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.