Audi A6 x 4, SEAT Ateca x 4 (Nr 6679095)

Audi A6 x 4, SEAT Ateca x 4
Waga Sztuk:
Audi A6 4G/C7 [restyling] (2014 - 2020) Avant Kombi 5-Türig
Długość
494 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
146 cm
ok. 2005 kg
4
Sprawny*:
Tak
SEAT Ateca 1 Gen. (2016 - 2020) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
160 cm
ok. 1589 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 14376 kg
Dystans 481 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Goslar

Od 4 mar 2021 do 8 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Saarbrücken

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.