(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-01 12:24

Audi A7

(Nr 2001422)

Marka i model:

Audi A7

Waga w kg:

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2172.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Hamburg, Niemcy

13 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

20 wrz 2017