(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 22:51

Audi A7

(Nr 2642096)
Audi A7

Marka i model:

Audi A7

Waga w kg (łączna):

1899.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 731.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bournemouth, BH8 8AW, Wielka Brytania

3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Glasgow City, Wielka Brytania

4 maj 2018