(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A7 (Nr 7042064)

Audi A7
Waga
Sztuk
Audi A7 4G (2010 - 2014) Sportback liftback
Długość
496 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1832 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1832 kg
Dystans
1955 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Stockholms Län, Tumba

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.