Audi A7 (Nr 7525975)

Audi A7
Waga
Sztuk
Audi A7 4G (2010 - 2014) Sportback liftback
Długość
496 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1832 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1832 kg
Dystans
2073 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 14 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Serbia, Rajoni I Prishtinës (01), Prisztina

Od 17 lip 2021 do 14 sie 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.