Audi A7 x 5 (Nr 7613347)

Audi A7 x 5
Waga
Sztuk
Audi A7 4G [restyling] (2014 - 2020) Sportback liftback
Długość
497 cm
Szerokość
191 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1852 kg
5
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
9260 kg
Dystans
2143 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 6 wrz 2021 do 11 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 13 wrz 2021 do 19 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.