(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi A7 z 82166 Gräfelfing do 81247 München (Nr 2674420)

Marka i model:

Audi A7

Waga w kg (łączna):

1970

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 6.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Gräfelfing

9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

9 maj 2018


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.