audi a8 (Nr 5678015)

audi a8

Marka i model:

audi a8

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5827.00 km

Adres i termin nadania

Katar, Ar Rayyan, Al-Rayyan

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

11 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.