Audi A8 (Nr 6688110)

Audi A8
Waga Sztuk:
Audi A8 D3/4E (2002 - 2005) Sedan
Długość
519 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1995 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1995 kg
Dystans 623 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 13 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 14 paź 2020 do 30 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.