Audi A8 (Nr 7252111)

Audi A8
Waga
Sztuk
Audi A8 D3/4E [2th restyling] (2007 - 2010) Sedan
Długość
519 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1842 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1842 kg
Dystans
544 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Reus

8 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.