(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-11-14 19:09

Audi a8 d3 (Nr 3503429)

Marka i model:

Audi

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 882.00 km

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Barsinghausen, 30890, Niemcy

Od 14 lis 2018 do 15 lis 2018

Adres i termin dostawy

Morąg, 14-300, Polska

Od 19 lis 2018 do 20 lis 2018