(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi B4 (Nr 5336330)

Audi B4

Marka i model:

Audi B4

Waga w kg (łączna):

1450

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 882.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Lier

Od 30 paź 2019 do 10 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 1 lis 2019 do 15 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.