(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-27 19:39

Audi Cabriolet

(Nr 2119386)
Audi Cabriolet

Marka i model:

Audi Cabriolet 1997 rok

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 911.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lüdersfeld, 31702, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny