Audi Q3 (Nr 7478406)

Audi Q3
Waga
Sztuk
Audi Q3 8U [restyling] (2014 - 2020) Crossover
Długość
438 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
160 cm
ok.
1505 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1505 kg
Dystans
2087 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Walencja

Od 28 cze 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 23 sie 2021 do 29 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.