(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 15:32

Audi Q5

(Nr 2408732)
Audi Q5

Marka i model:

Audi q5

Waga w kg (łączna):

2400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 264.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kłodzko, Polska

25 lut 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny