Audi Q5 (Nr 5952331)

Audi Q5

Marka i model:

Audi q5

Waga w kg (łączna):

1825

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2393.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Bazylea-Miasto, Bazylea

Od 3 sie 2020 do 13 sie 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

23 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.