Audi Q5 (Nr 6067690)

Audi Q5

Marka i model:

Audi Q5 SLINE 3.0

Waga w kg (łączna):

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1445.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

4 cze 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.