(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi Q5 (Nr 6740811)

Audi Q5
Waga
Sztuk
Audi Q5 8R [restyling] (2012 - 2017) Crossover
Długość
462 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1985 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1985 kg
Dystans
1529 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Tychy

Od 26 paź 2020 do 28 paź 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Meulan-En-Yvelines

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.