(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-25 23:28

Audi Q5, Ford Mustang

(Nr 2115213)
Audi Q5, Ford Mustang

Marka i model:

Audi Q5 / Ford Mustang

Waga w kg (łączna):

3500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 840.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bremerhaven, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Opole, 46-020, Polska

Termin elastyczny