(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Audi q7 (Nr 4727476)

Marka i model:

Audi q7

Waga w kg (łączna):

2205.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2269.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Antoniew

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, Westmeath, Athlone

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.