(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi Q7 (Nr 5506766)

Audi Q7

Marka i model:

Audi Q7

Waga w kg (łączna):

2700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2417.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

23 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Schweinfurt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.