(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi q7 (Nr 7411711)

Audi q7
Waga
Sztuk
Audi q7
Długość
506 cm
ok.
2200 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2200 kg
Dystans
3717 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Chayofa

Od 26 lut 2021 do 26 mar 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Hertfordshire, Hatfield

Od 26 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.