Audi Q7 x 1, BMW 7 Series x 1 (Nr 6692514)

Audi Q7 x 1, BMW 7 Series x 1
Waga
Sztuk
Audi Q7 4L [restyling] (2008 - 2015) Crossover
Długość
508 cm
Szerokość
198 cm
Wysokość
172 cm
ok.
2710 kg
1
Sprawny*:
Tak
BMW 7 Series F01/F02 (2008 - 2012) Sedan
Długość
507 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
147 cm
ok.
2250 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
4960 kg
Dystans
5981 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Zabi, Abu Zabi

Od 27 cze 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.