(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 00:40

Audi R8

(Nr 2250138)
Audi R8

Marka i model:

Audi R8

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 662.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Londyn, 10431, Wielka Brytania

23 sty 2018

Adres i termin dostawy

Glasgow City, E13, Wielka Brytania

24 sty 2018