(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 17:35

audi r8 (Nr 2409132)

audi r8

Marka i model:

audi r8

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Calpe, 03710, Hiszpania

18 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Olten, Szwajcaria

21 kwi 2018