(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 22:29

Audi R8 (Nr 2415056)

Audi R8

Marka i model:

Audi, R8

Waga w kg (łączna):

1630.00

Dystans: 6027.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Rijad, 11131, Arabia Saudyjska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny