(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi r8 (Nr 4882254)

Audi r8

Marka i model:

Audi r8

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1284.00 km

Adres i termin nadania

Monako, Monaco, Monaco

5 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

9 paź 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.