Audi R8 (Nr 7279870)

Audi R8
Waga
Sztuk
Audi R8 2 Gen. (2015 - 2020) Spyder roadster
Długość
442 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
124 cm
ok.
1745 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1745 kg
Dystans
2119 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 25 lut 2021 do 27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.