Audi R8 (Nr 7568530)

Waga
Sztuk
Audi R8 2 Gen. (2015 - 2020) Coupe
Długość
442 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
124 cm
ok.
1662 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1662 kg
Dystans
1608 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Polanka Wielka

Od 16 maj 2021 do 30 maj 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Akershus, Gjerdrum

Od 16 maj 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.