(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi R8 RWS Spyder (Nr 5531083)

Audi R8 RWS Spyder

Marka i model:

Audi R8 RWS Spyder

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2946.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Hohen Neuendorf

Od 7 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Estepona

Od 15 sty 2020 do 31 sty 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.