Audi RS 5 (Nr 6515049)

Audi RS 5
Waga Sztuk:
Audi RS 5 F5 (2017 - 2020) Liftback
Długość
472 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
136 cm
ok. 1840 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1840 kg
Dystans: 631 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 23 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Moravskoslezský Kraj, Hawierzów

Od 20 paź 2020 do 18 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.