Audi RS 5 (Nr 6515061)

Audi RS 5
Waga Sztuk:
Audi RS 5 F5 (2017 - 2020) Liftback
Długość
472 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
136 cm
ok. 1840 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1840 kg
Dystans: 631 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 23 wrz 2020 do 15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Moravskoslezský Kraj, Hawierzów

Od 20 paź 2020 do 18 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.