(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 23:16

Audi rs4

(Nr 3008896)
Audi rs4

Marka i model:

Audi rs4

Dystans: 125.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Raunds, NN9 6BX, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Oldbury Road, Smethwick, B66 1ND, Wielka Brytania

Termin elastyczny