(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi rs4 (Nr 4713148)

Audi rs4

Marka i model:

Audi

Waga w kg (łączna):

1720.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 202.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Poole, Poole

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Oxfordshire, Banbury

Od 16 sie 2019 do 23 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.