(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Audi S3 Quattro (Nr 4708884)

Marka i model:

Audi S3 Quattro

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2320.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

8 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.