Audi S6 (Nr 6526946)

Audi S6
Waga Sztuk:
Audi S6 C6 (2006 - 2008) Wagon
Długość
493 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1970 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1970 kg
Dystans: 1871 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, La Alcaidesa

Od 10 lis 2020 do 10 gru 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Annemasse

Od 10 lis 2020 do 10 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.