(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 18:16

AUDI S6 Koszalin-Złoczew

(Nr 2122158)

Marka i model:

Audi S6

Waga w kg (łączna):

1970.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 525.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Koszalin, Polska

31 paź 2017

Adres i termin dostawy

Złoczew, 98-270, Polska

31 paź 2017