Audi S8 (Nr 7683379)

Audi S8
Waga
Sztuk
Audi S8 D4 [restyling] (2013 - 2018) Sedan
Długość
514 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
145 cm
ok.
2005 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2005 kg
Dystans
3418 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Od 16 cze 2021 do 23 cze 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Gałacz, Gałacz

Od 23 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.