audi skoda (Nr 6429072)

audi skoda
Waga Sztuk:
audi skoda
Długość
500 cm
ok. 1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1600 kg
Dystans: 1537 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Luzern, Luzern

12 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Serokomla

Od 30 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.