Audi TT (Nr 6165324)

Audi TT

Marka i model:

Audi TT

Waga w kg (łączna):

1450

Budżet zlecenia [€]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3211.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

8 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

15 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.